İade & Değişim Şartları

İADE VE DEĞİŞİM ŞARTLARI HAKKINDA BİLGİLENDİRME

7days7moods.com`dan aldığınız ürünleri, teslimat tarihinden itibaren en geç 14 gün içerisinde dm@7days7moods.com adresine bilgi vererek, anlaşmalı olduğumuz kargolar veya teslim aldığınız kargo ile gönderici ödemeli olarak Hürriyet Mah. Faik Tokluoğlu Bulv. No:17 Tire – İZMİR/Türkiye adresine göndermeniz yeterli olacaktır.

14 günü aşan bildirimlerde maalesef iade kabul edilmemektedir. İade süresi dolan faturasız, etiketsiz, yıkanmış, kullanılmış tekrar satılabilir özelliğini kaybetmiş ya da hasar görmüş ürünlerin iade ve değişimi kabul edilmeyecek, tarafınıza karşı ödemeli olarak geri gönderilecektir.

İadeniz 7days7moods.com`un ilgili birimleri tarafından incelendikten sonra tarafınıza dönüş yapılarak süreç başlayacaktır.

İadeniz onaylandığında ürün tutarı, irtibat telefon numaranızdan sizlere ulaşıldığı takdirde en geç 3-7 iş günü içerisinde iade edilir. Bundan sonraki süreç tamamen bankanıza bağlıdır ve 7days7moods.com`un bankanıza müdahale etme hakkı yoktur.

Taksitli olarak satın almış olduğunuz ürünlerinize ait ürün tutarının tamamı kredi kartınıza iade edilmektedir, ancak bankanız tarafından, iadenin geri ödemesi, yine taksitli olarak kredi kartınıza ödenecektir.

Ulaşılamayan irtibat telefon numaralarından kaynaklı gecikmelerden 7days7moods.com sorumluluk kabul etmemektedir.

Ayrıntılı bilgi için 0532 201 69 17 Müşteri Destek Hizmetlerini Arayabilir veya Destek Bölümünden E-mail ile Bilgi Talep Edebilirsiniz.

HANGİ ÜRÜNLER İADE EDİLEMEZ?

Sadece Tasarım ve Abiye ürünlerine özel iade işlemi; ürünün aynı gün içerisinde geri iade edilmesi durumunda geçerli olacaktır.

Belirtilen sürenin aşılması durumunda ise iade işlemleri gerçekleşmemektedir.

Tek kullanımlık ürünler hızlı bozulan veya son kullanma tarihi geçme ihtimali olan ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir.

Kozmetik ve kişisel bakım ürünleri ve programlar DVD, VCD, CD ve kasetler, kırtasiye malzemeleri ambalajı ve ürün koruma bandının açılmamış, denenmemiş, bozulmamış ve kullanılmamış olması şartına bağlıdır.

İç giyim, mayo ve bikini ürünlerinde ilgili kanun ve yönetmenlik hükümleri gereği değişim ve iade yapılamamaktadır. Ayrıca kasa önü ürünlerin iadesi olmamaktadır.

İade ve değişimlerde sorun yaşanmaması adına Ayakkabılarınızı ev ortamında, tekstil ürünlerinin etiketlerini koparmadan ve yıkamadan denemenizi öneririz.

Etiketleri koparılmış ve yıkanmış ürünler kabul edilmemektedir.

1 ALANA 1 BEDAVA KAMPANYASINDA DEĞİŞİM İŞLEMLERİ NASIL GERÇEKLEŞİR?

1 Alana 1 bedava kampanyasından iade veya değişim yapılabilmesi için kampanyalı kategoriden satın alınan 2 adet ürünün gönderilmesi gerekmektedir. İade veya değişim işlemi 2 ürüne de uygulanacaktır.

KUSURLU ÜRÜN İADELERİ

7days7moods.com`dan kaynaklanan yanlış ürün, yanlış beden ve yanlış renk v.b gönderimleri kullanmadan satılabilir özelliğini kaybetmeden ürünün tarafınıza teslim tarihinden itibaren 30 gün içerisin de 7days7moods.com Müşteri Hizmetleri 0532 201 69 17 ile temasa geçerek kargo ücreti ödemeden iade yapabilirsiniz.

Bu sürenin dışın da herhangi bir şekil de ürünlerinizin iade ve değişimi yapılamamaktadır. Ürün iadelerinde sadece ürünlerin tamamı kusurluysa ücret iadesi ve ödenen kargo bedeli geri ödenmektedir. Bunun dışında beden uyumsuzluğu, beğenmeme, cayma hakkını kullanması durumunda sadece ürün bedeli iade edilir.

İADE VE DEĞİŞİM SÜRESİ KAÇ GÜNDÜR?

Tüketici Kanunun da yer alan Sebep Göstermeden Cayma hakkı sadece ürünü teslim aldığınız günü takip eden ilk 14 günü içermektedir.

Üründeki herhangi bir kusurdan dolayı iade etmek istediğiniz de ise bu süre 30 güne dek uzamaktadır.

İade ve değişim amaçlı ürün gönderimi yapılırken kargo firmalarıyla gönderilen iadenin kargo ücreti göndericiye aittir.

DEĞİŞİM İŞLEMLERİ NASIL GERÇEKLEŞİR?

İadeniz 7days7moods.com ilgili birimlerine ulaştığında, tarafınıza dönüş yapılarak iade tutarınız 7days7moods.com hesabınıza yüklenerek işleminiz gerçekleştirilmektedir.

Bu internet sitesi 7days7moods.com`un kontrolü altında olmayan başka internet sitelerine bağlantı veya referans içerebilir.

7days7moods.com bu sitelerin içerikleri veya içerdikleri diğer bağlantılardan sorumlu değildir.

7days7moods.com bu internet sitesinin genel görünüm ve dizaynı ile internet sitesindeki tüm bilgi, resim, 7days7moods.com markası ve diğer markaları, alan adları, logo, ikon, demonstratif, yazılı, elektronik, grafik veya makinede okunabilir şekilde sunulan teknik veriler, bilgisayar yazılımları, uygulanan satış sistemi, iş metodu ve iş modeli de dahil tüm materyallerin (“Materyaller”) ve bunlara ilişkin fikri ve sınai mülkiyet haklarının sahibi veya lisans sahibidir ve yasal koruma altındadır. İnternet sitesinde bulunan hiçbir Materyal; önceden izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden, kod ve yazılım da dahil olmak üzere, değiştirilemez, kopyalanamaz, çoğaltılamaz, başka bir lisana çevrilemez, yeniden yayımlanamaz, başka bir bilgisayara yüklenemez, postalanamaz, iletilemez, sunulamaz ya da dağıtılamaz.

İnternet sitesinin bütünü veya bir kısmı başka bir internet sitesinde izinsiz olarak kullanılamaz.

Aksine hareketler hukuki ve cezai sorumluluğu gerektirir. 7days7moods.com`un burada açıkça belirtilmeyen diğer tüm hakları saklıdır.

7days7moods.com, dilediği zaman bu yasal uyarı sayfasının içeriğini güncelleme yetkisini saklı tutmaktadır ve kullanıcılarına siteye her girişte yasal uyarı sayfasını ziyaret etmelerini tavsiye etmektedir.